Kdy a jak často sekat trávník

Přečtěte si, kdy je ideální začít a jak často byste měli sekat, aby byl váš trávník skutečně výstavní. Také vám poradíme, co s posekanou trávou.

Kdy sekat

  • Začít můžete v druhé polovině března a poslední sekání vás čeká pozdě na podzim.
  • Sekejte vždy jen o třetinu výšky trávníku, maximálně o dvě třetiny.
  • Přerostlý trávník posekejte napoprvé na vyšší střih a teprve zhruba za 3 dny na normální výšku.
  • Optimální výška seku je 3­6 cm (podle druhu trav).
  • Odzkoušejte si vhodnou výšku a na tu pak pravidelně sekejte.

Jak často sekat

Četnost sekání záleží na tom, jaký trávník chcete mít. Trávník, který se podobá louce, nemusíte sekat příliš často. Stačí 2 - 3 za rok

Pokud chcete kvalitní trávník, který je zdravý a nádherně zelený, musíte mu dopřát časté sekání na nízký střih. Jde jen o to, kolik máte volného času. V tomto případě sekejte minimálně 1x za 2 týdny, ideálně 1 - 2x za týden.

Co s posekanou trávou

Nejlepší volbou je kompostování. Můžete si pro něj pořídit i kompostér. Ale pozor, nedávejte trávu do silných vrstev, protože může plesnivět a dlouho se rozkládat. Rozkládání můžete urychlit. Buď střídavými vrstvami se zeminou, nebo minerálním substrátem.

Také ji můžete použít jako mulčovací materiál kolem stromů a pod keře. Zabrání nadměrnému vypařování a prorůstání plevele.

Chcete mít krásný trávník, ale nemůžete ho sekat tak často, jak byste chtěli, protože vám nezbývá čas? Kontaktujte nás, rádi se o váš trávník postaráme.